Kredyt mieszkaniowy  

Opublikowano: 01-05-2012, Tagowanie: kredyt, oferta kredytowa, klient

Kogo dzisiaj stać, na wybudowanie domu lub kupno mieszkania za zgromadzoną wcześniej gotówkę. Chyba tylko niewielki procent z tych, którzy chcą mieś swoje własne gniazdko. Dlatego większość z tych ludzi, kieruje swoje kroki do banku i składa wniosek o przyznanie im kredytu na ten właśnie cel. Zwykle są to bardzo wysokie kwoty, więc cała procedura jest dosyć długa i wymagająca dla obydwu stron. Część banków udziela kredytu na całą inwestycję, a część wymaga wniesienia jakiegoś wkładu własnego. Istnieje też możliwość wybrania waluty, w jakiej zaciągniemy i później będziemy spłacać kredyt. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest zwykle kupowana lub budowana nieruchomość, chociaż ze względu na długi czas spłaty, bank może poprosić o jeszcze dodatkowe zabezpieczenie. Kredyt taki jest najczęściej wypłacany w transzach, co pozwala na lepszą kontrolę wypłacanych pieniędzy, chyba że mamy kupić mieszkanie lub dom, wtedy kwota jest oddawana do dyspozycji kredytobiorcy w całości, oczywiście po ustanowieniu zabezpieczenia.

Kredyty okolicznościowe  

Opublikowano: 05-05-2012, Tagowanie: gotówka, kredyt, oferta kredytowa

Bardzo często w telewizji lub innych mediach, możemy oglądać lub czytać reklamy banków, które oferują nam różnego rodzaju kredyty okolicznościowe. A to z okazji świąt, a to z okazji wakacji, czy też z okazji wymyślonej przez bank. Zwykle powiązane jest to z niższym oprocentowaniem kredytu, lub zmniejszeniem prowizji, albo jeszcze innymi udogodnieniami. Ale mówiąc najogólniej, w dalszym ciągu jest to zwykły kredyt gotówkowy, tylko trochę inaczej się nazywa i jest przyznawany na trochę innych warunkach. Bank oferując taki kredyt okolicznościowy, działa po prostu w sposób marketingowy i chce przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów, szczególnie tych nowych, którzy po zaciągnięciu takiego kredytu, może będą częściej korzystać z jego usług. A obniżki które oferuje bank, są czasami złudne, gdyż obniżając jeden koszt kredytu, zwykle podnoszony jest inny więc nie ma w zasadzie różnicy pomiędzy kredytem okolicznościowym, a zwykłym gotówkowym. Nie dajmy się więc zwariować i dokładnie analizujmy oferty banków.

Rachunek rozliczeniowo-okolicznościowy  

Opublikowano: 05-05-2012, Tagowanie: karta, usługa

Współczesnemu człowiekowi, trudno sobie wyobrazić sytuację, która miała miejsce jeszcze nie tak dawno, gdy bardzo mało osób posiadało w bankach konta osobiste. Otrzymywane wynagrodzenie, zwykle odbierali oni w kasach w postaci gotówki. Dzisiaj z kolei praktycznie każdy takie konto posiada, więc banki jak najbardziej starają się przyciągnąć potencjalnych klientów do siebie, oferując im różnego rodzaju dodatki. Na takie właśnie konto, wpływa nasze wynagrodzenie, a my możemy wybrać całość lub część w postaci gotówki lub karty debetowej, a resztę zostawić na później. Dzięki prowadzeniu takiego konta rozliczeniowo-oszczędnościowego, zyskujemy sporo przywilejów w każdym banku. Często możemy z tego rachunku dokonywać bezpłatnych przelewów, płacić mniejsze opłaty za inne usługi bankowe, a także korzystać z wielu opcji dodatkowych. Opcje te często często uzależnione są od ilości pieniędzy, które wpływają na rachunek. Im jest ich więcej, tym bank bardziej jest nam przychylny i zyskujemy wtedy więcej.


poprzednia     1 [2] 3 4 5     następna

Wybierz dział

Wybierz temat