Lokata bankowa  

Opublikowano: 06-05-2012, Tagowanie: karta, rachunek, opłata

Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział, pieniądze powinny na siebie pracować. Dlatego każdy jeżeli ma jakieś oszczędności, nie powinien je trzymać w skarpecie, tylko postarać się o to, żeby przyniosły chociaż trochę zysku. Dlatego chyba w każdym banku, możemy założyć lokatę bankową. Zakładając lokatę, oddajemy do dyspozycji banku nasze pieniądze na jakiś określony czasu, a bank zobowiązuje się, że po tym okresie odda je nam wraz z ustalonymi odsetkami. Jest to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji, jakie możemy zrobić. Jednak zwykle to co jest bezpieczne, nie przynosi dużego zysku i podobnie jest w tym przypadku. Oprocentowanie lokat nie jest zwykle zbyt wysokie więc i osiągnięte zyski, nie oszałamiają. Niemniej jednak, nawet trochę, to więcej niż nic. Lokaty możemy zakładać na różne okresy czasu. Z reguły, im jest on dłuższy, tym bank oferuje wyższe oprocentowanie. Naliczanie odsetek, również może być różne. Kapitalizacja następuje co miesiąc lub codziennie. Zaletą lokat jest to, że gdy potrzebujemy gotówki, szybko możemy ją odzyskać.

Kredyt w rachunku rozliczeniowym  

Opublikowano: 06-05-2012, Tagowanie: gotówka, zdolność kredytowa, klient

Aby zachęcić ludzi do otwierania kont oszczędnościowych, banki oferują różne dodatki do takiego rachunku. Jednym z nich jest możliwość zaciągania limitu kredytowego w ramach prowadzonego konta. Klient otrzymuje po prostu możliwość wybierania większej ilości pieniędzy, niż mamy aktualnie na koncie. Jego wysokość jest różna i zależy od banku oraz od klienta. Bank oczywiście od wykorzystanej kwoty, będzie naliczał nam odsetki. Ale nie od całości przyznanego limitu, a tylko od wysokości zadłużenia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla klienta, gdyż jeżeli nie potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, nie musimy nic płacić, a gdy już mamy zadłużenie, każdy wpływ na rachunek powoduje jego obniżenie, a co w związku nie musimy płacić dużych odsetek. Limit kredytowy, chociaż jest przyznawany na jakiś czas, zwykle jeśli wszystkie spłaty są systematyczne, może zostać przedłużony automatycznie, oczywiście jeśli klient będzie go chciał kontynuować. Podobnie do kredytów dla klientów indywidualnych, działają kredyty w rachunku bieżącym dla firm.

Kredyt na działalność gospodarczą  

Opublikowano: 09-05-2012, Tagowanie: gotówka, zdolność kredytowa, klient

Wiele nawet bardzo dobrze prosperujących firm, z różnych powodów mogą popaść w przejściowe tarapaty finansowe. Zwykle jest to od nich niezależne i nie mogąc sobie z tym poradzić kierują się do banku z prośbą o pomoc. Wtedy bank może udzielić kredytu dla tej firmy, i wesprzeć ją w tym trudnym okresie. Kredyty dla firm, które potrzebują dodatkowej gotówki do prowadzonej działalności są bardzo dobrze analizowane przez analityków kredytowych w każdym banku. A to dlatego, gdyż są one dosyć ryzykowne i istnieje duże ryzyko, że bank nie odda pożyczonych pieniędzy. Nie ma bowiem pewności, że firma wyjdzie z finansowych kłopotów i będzie dalej funkcjonowała na rynku. Zwykle takie kredyty są bardzo dobrze zabezpieczone, właśnie w celu uchronienia się banku przed strata pieniędzy. Najczęstszą formą kredytu dla firm do prowadzonej działalności, jest otworzenie linii kredytowej w ramach rachunku bieżącego. Bank musi bardzo dokładnie kontrolować taki rachunek na bieżąco, co może zapobiegać stratom gdy firma stanie się niewypłacalna.


poprzednia     1 2 [3] 4 5     następna

Wybierz dział

Wybierz temat