Oferta banków  

Opublikowano: 29-04-2012, Tagowanie: usługa, karta, bank

Jeśli jakikolwiek bank, chce mieć jak największą ilość klientów, jego oferta musi zawierać jak najwięcej produktów, aby mógł w pełni zadowolić każdego kto do niego przyjdzie. Gdy ktoś zdecyduje się już na jakiś bank, oczekuje od niego, że będzie mógł w nim załatwić dokładnie wszystko, czego potrzebuje od tej instytucji finansowej. A więc będzie mógł otworzyć rachunek, lokatę, w razie potrzeby nie będzie miał problemy z otrzymaniem kredytu, a gdy będzie miał jakieś wolne środki, pracownicy bankowi doradzą mu jak je zainwestować, aby przyniosły mu jak największe zyski. W tej chwili większość banków spełnia te wszystkie warunki i proponuje dla każdego klienta pełną obsługę finansową. Oczywiście oferty nie są identyczne pod względem ceny, jakości czy czasu załatwiania, dlatego każdy musi wybrać ten bank, który będzie najbliżej jego potrzeb i możliwości. Na szczęście wybór jest bardzo duży, zarówno wśród banków stacjonarnych jak i internetowych, więc nikt nie powinien mieć problemu z dokonaniem prawidłowego wyboru.

Kredyt gotówkowy  

Opublikowano: 01-05-2012, Tagowanie: kredyt, oferta kredytowa, bank

Gdy brakuje nam gotówki na jakiś zakup, lub mamy po prostu chwilowe problemy finansowe, zwykle udajemy się do banku i staramy się zaciągnąć kredyt gotówkowy. Kredyt taki, jest chyba najbardziej popularny wśród tych, którym chwilowo zabrakło gotówki. Każdy bank ma swoje regulaminy, w których zawarte są zasady przyznawania takich kredytów. Zwykle na początku całego procesu, klient musi złożyć wniosek kredytowy, w którym wypisuje kwotę która jest mu potrzebna, czas w jakim zobowiązuje się spłacić wszystkie pieniądze, oraz ewentualne zabezpieczenia, które mogą być gwarantem spłaty. Następnie bank rozpatruje wniosek i podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu lub nie. Może również obniżyć wnioskowaną kwotę, zmienić okres spłat, lub zażądać dodatkowego zabezpieczenia. Bank podejmując decyzję opiera się przede wszystkim na zdolności kredytowej klienta, czyli ocenia czy jego dochody są na tyle wysokie, że bez problemu będzie on mógł spłacić swoje zobowiązania. Podobnie ma się sprawa, gdy jako zabezpieczenie kredytu proponowany jest poręczyciel.

Kredyt hipoteczny  

Opublikowano: 01-05-2012, Tagowanie: kredyt, oferta kredytowa, klient

Bardzo często zdarza się, że ktoś potrzebuje w danym czasie większej gotówki, której niestety nie posiada. Więc zwraca się do banku z prośbą o udzielenie mu kredytu. Bank, rozpatrując taki wniosek, a zwykle robi to bardzo dokładnie, bo w grę wchodzi duża suma pieniędzy, myśli przede wszystkim o tym, aby jak najdokładniej zabezpieczyć się, w razie ewentualnych problemów finansowych wnioskodawcy. I zwykle jako zabezpieczenie takiego kredytu, proponuje ustanowienie hipoteki na nieruchomości, którą kredytobiorca może zaproponować. Nie musi to być jego własność, ale jej właściciel musi się na to zgodzić. Jeżeli jest zgoda obydwu stron, czyli banku i wnioskodawcy, następuje dalszy proces związany z ustanowieniem hipoteki. W księdze wieczystej nieruchomości, dokonuje się specjalnego wpisu, o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku i po jego uprawomocnieniu, zabezpieczenie ma moc prawną a klient bankowy może otrzymać wnioskowaną i przyznana kwotę. A bank ma pewność, że w razie niespłacania kredytu, ma dobre zabezpieczenie.
Spis firm


[1] 2 3 4 5     następna

Wybierz dział

Wybierz temat